Archive - Oca 18, 2007

Liseli kıza fotoğrafla şantaj

Adana’da internette arkadaşlık yaptığı liseli kızın kendisiyle evlenmesi için çektiği görüntü ve fotoğrafları şantaj olarak kullandığı iddia edilen 40 yaşındaki konfeksiyoncu Mustafa Yurttaş hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Lise 3’ncü sınıf öğrencisi 16 yaşındaki B.G.’ye, aynı okuldaki kız arkadaşı Y., arkadaşlık yapması için Aydın’ın Çine İlçesi’nde konfeksiyon işiyle uğraşan Mustafa Yurttaş’ın telefonunu verdi. Yaklaşık 2 yıl önce liseli kız ve Yurttaş telefonla tanıştı, internet ortamında da arkadaşlıklarını sürdürdü. Liseli B.G. ve bekar olduğunu söyleyen konfeksiyoncu Yurttaş, e-posta ile birbirlerine fotoğraflarını gönderdi. B.G.’ye deliler gibi aşık olan Yurttaş, geçen yıl 2 - 3 kez geldiği Adana’da liseli sevgilisi ile kafe ve bara gidip eğlendi.

Sır dizileri furyası (2)

Her yazıya okur tepkisi olur. Ama bazılarına yoğun tepki verilir. Bu, ele aldığınız meselenin yaygın bir sorun olarak algılandığını gösterir.

"Sır dizileri furyası" adlı yazıma bu kadar tepki beklemiyordum. Biri hariç hepsi de olumlu, "eline koluna sağlık" diyen tepkiler. Hariç olan o bir okur da tepkisini sonradan geri aldığına göre, "istisnasız" demek daha doğru olur.

Birçok okur "az bile yazdığım" kanaatinde. ABD'den yazan bilgili ve bilinçli bir okur meselenin kökenlerine inmemi istiyor. Köken dediği, din dilini esrarlı bir dile dönüştürdüklerini düşündüğü kişiler ve çevreler.

Sır dizileri furyası (1)

Furya, bir cemaat televizyonunun iyi niyetle kotarılmış "sır" dizisinin ardından başladı. Önce 'özel' tecrübeler ve olağandışı müşahedeler, nadiren kahramanlarının ağzından çoğunlukla da tevatür haline gelmiş biçimiyle etraftan derleniyordu. Derlenen bu 'müşahedeler' ve/veya tevatürler sinema diline aktarılıyor. Görüntünün büyülü sosuyla daha da gizemli ve esrarlı hâlâ getirilen bu ilginç müşahede bir drama-belgesel formatında seyirciye sunuluyordu.

Başlarda benim küçük çocuklarımın da izleyicisi oldukları bu "sır" programından özellikle küçük kızımın hayli etkilendiğini gözlemledim. Bu görünüşte olumlu etkileri olan bir ilgi gibi geliyordu. Fakat bu ilginin üstünü kazıdığımda, bunun insanoğlunun fıtratında bulunan olağandışı ve ilginç olana eğilimin kışkırttığı bir ilgi olduğunu gözlemledim.

CHAT AŞKI CİNAYETLE BİTTİ!

16 yıllık eşini öldüren kişinin eşini internette chat yaparken yakaladığı öne sürüldü...
Ahmet Karaosman’ın kendisinden ayrılmak isteyen 16 yıllık eşi Emine'yi öldürmesinin ardındaki sis perdesi aralanıyor.

Emine Karaosman’ın, sevgilisi Uğur Ö. ile internette görüntülü sohbet ederken kocası tarafından yakalandığı ve daha sonra boğularak öldürüldüğü iddiaları güç kazandı. Emine’nin yasak aşk yaşadığı Uğur Ö. olayın perde arkasını Hürriyet’e anlattı.

ALMANYA’nın Bergkamen kentinde yaşayan Keçiborlulu Ahmet Karaosman’ın (41)kendisinden ayrılmak isteyen iki çocuk annesi 16 yıllık eşi Emine Karaosman’ı (36) boğarak öldürdürmesi, büyük yankı yarattı. Hürriyet Köln Bürosu’nu İstanbul’dan arayan Uğur Ö. adlı 27 yaşındaki kişi, Emine ile altı aydır "yasak aşk" yaşadığını iddia ederek şöyle konuştu:

Evlilik niyetiyle tanışma sohbetleri ve cinsellik konusu

Bir erkekle bir kadin bir araya gelip konustuklarinda,sohbet ettiklerinde veya evlenmek istediklerinde veya çokesliligi tercih ettiklerinde hemen olmasa da akillara bedenin arzusu ve nefsin istegi olan sehvet gelir.

Selamün Aleyküm,

Bir erkekle bir kadin bir araya gelip konustuklarinda,sohbet ettiklerinde veya evlenmek istediklerinde veya çokesliligi tercih ettiklerinde hemen olmasa da akillara bedenin arzusu ve nefsin istegi olan sehvet gelir. Erkek ve kadin, bedenin arzularini asip, nefsin isteklerinin üstüne çikip yüce duygularin baskin, manevi hazlarin egemen oldugu yüksek bir ortamda,zihinlerinden sehvet fikri ve duygusu geçmeden kolay kolay konusamazlar, ya da sirf bu duygular için evlenemezler, ya da yine sirf bu duygular için çokesliligi talep edemezler. Erkek ve disi olduklari hatir ve hayallerine gelmeden manevi haz ve ruhi zevklerle dolu bir atmosfer içinde sohbet edemezler, böyle bir ortam için çokesliligi isteyemezler.

“Her bakımdan” garanti olarak görülen eşler!

YAKIN BİR ZAMANDA, bilmem fazla rijit bir tarzda teorileştirildiğinden midir nedir, duyunca irkildim. Bir düşünce insanı ilginç bir teori geliştirmişti:

“Dindar erkeklerin eşleri, onları “her bakımdan” garanti olarak gördüklerinden dolayı onlara insan gibi davranmıyorlar.”

Eğer sana yâr olayım diyorsan !?

Eğer sana yâr olayım diyorsan
Beş vakit farzını kıl kara gözlüm
Sen de benim gibi binamaz isen
Var git cehennemde yan kara gözlüm

Müslümanlık kıldan bir ince yoldur
Eğer ki sorarsan nimeti boldur
Sabah namazında nefsini öldür
Yönünü cennete dön kara gözlüm

Bir temizce abdest aldığın zaman
Dininin kadrini bildiğin zaman
Öğle namazını kıldığın zaman
Bütün tamam olur din kara gözlüm

Geçirme elinden gençlik fırsatın
Çıkarma kalbinden mahşer firkatin
Terk eyleme ikindinin sünnetin
Bir bölük bırakma bin kara gözlüm

PİŞMANLIK VE HÜZÜN

PİŞMANLIK VE HÜZÜN

Zaman çığlık dolu; bu son geceden
Aydınlığa indi bütün kederler
Bir ses 'uyan' diyor, 'ölüm gelmeden
Yoksa seni karanlığa iterler'
Zaman çığlık dolu; bu son geceden
Neden korkuyorum, bilmem ki neden

Kelepçe vurdular, eyvah, dilime
Eski bir ülkede, yitirdiklerim
Toztoprak misâli çöktü elime
Rüyalar içinde getirdiklerim
Kelepçe vurdular, eyvah, dilime
Öksüz kaldı benden hece, kelime

Elim silahlı sermayem: Gurur
Ne çiçekler benim; ne ben çiçeğim
Bir gün hesap için divan kurulur
Ayaklar altında kalır yüreğim

OLAĞAN ÜSTÜ SÖZ VE TUZAKLAR

''En iyi zehir vücuda yavaş yavaş yayılanıdır. Kurbanına hiç fark ettirmeden zehirler. Katilden hiç şüphe ettirmeden öldürür. Evliliğin de böylesi yavaşça yayılan zehirleri vardır.''

BAŞKALARI BİRBİRİNE NE KADAR YAKIŞIYOR?

Başkaları eşinizden daha güzel ya da yakışıklı görünebilir. Reklamlarda gördüğünüz, filmlerde izlediğiniz, billboardlarda rastladığınız kadın ya da erkekler size daha sevimli gelebilir; unutmayın ki onlar sahici değil kurgulanmış kişilerdir; size özel değillerdir, herkese gülümserler, gerçek değillerdir; her zaman gülümserler. Dahası, sevimlilikleri sizin için de değildir; bir başka şeyi pazarlamak ya da temsil etmek için sevimli olmak zorundadırlar.

''ARAŞTIRMA'' İslami bir bakış açısıyla CİNSEL BİLGİLER

İslam gerçekçidir. Cinsel yaşamdan ibadet sevabı almanın yolu.
Kadının cinsel hakları, cinsellikte seçenekler.
Cinsel iktidarı yok etmek haramdır. Evlilik-bekarlık.

Gerdek gecesi, ön hazırlık, cinsel temas, boşalma ve sonrası, eşlerin tatmini, münasebet vaziyetleri, münasebet zamanı.

Ne kadar sürede tekrarlanmalı?
Erken boşalma, cinsel ilişkide helaller ve haramlar.
Gerdek gecesi problemleri, zifaf adetleri ve bekaret, evlilik ve cinsiyet

İSLAM GERÇEKÇİDİR

-Cinsel eğitim farzdır.

-İslam dini, Allah’ın kullarına peygamberi aracılığıyla bildirdiği hayat nizamıdır.

Yemek Tarifleri

Lezzet Vadisi sitemizi favorilerine ekle

Son yorumlarGoogle
 

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?:

Fetvalar::1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13