Archive - Kas 4, 2006

MÜSLÜMAN ÇOCUĞUNA BAZI DİNİ SUALLER

SUAL - Sen müslüman mısın?

CEVAP - Müslümanım Elhamdülillâh.

SUAL - Müslümanım demenin mânası nedir?

CEVAP - Allâh'ı bir bilmek, Kur'ân-ı Kerîm'i ve Muhammed Aleyhisselâm'ı tasdik etmektir.

SUAL - Ne zamandan beri müslümansın?

CEVAP - „Belâ" dediğimiz zamandan beri müslümanım.

SUAL - „Belâ" zamanı neye derler?

CEVAP - Misâk'a derler. Yâni Cenâb-ı Hakk ruhlarımızı yarattığı vakit bunlara hitaben „Elestü birabbiküm" yâni (Ben sizin rabbiniz değil miyim?) diye sordu. Onlar da „Belâ" (Evet Rabbimizsin) dediler. O zamandan beri müslümanım demektir.

Evliliğinizde olmasını istediğiniz en önemli şey hangisidir?

Evliliği Yürütmek İçin

TÜRKİYE’DE ‘evlilik okulu’ adı altında hizmet veren özel veya resmî bir eğitim kurumu biliyor musunuz? Ben bilmiyorum, en azından duymadım. Bazı üniversite hocalarının özel çabalarıyla ‘ana baba okulu’ adı altında halka açık kurslar düzenlendiğini biliyorum, ancak gençleri evliliğe hazırlayan bir ‘evlilik okulu’ bilmiyorum.

Amerika’da ve Avrupa ülkelerinin çoğunda değişik isimler altında hizmet veren evlilik ve ana baba okulları oldukça yaygın. Evlenmeye niyetli nişanlı veya sözlü gençler önce bir ‘evlilik okulu’nun kurslarına katılıyorlar. Burada evli çiftlere aile olmanın getireceği sorumluluklar, karşı cinsin psikolojisi, ‘ben’ kişiliği ile ‘biz’ kişiliğini ayıran sınırlar, eşler arası uyum, ailede iş bölümü, ortaya çıkan anlaşmazlık problemlerinin çözümü, arkadaş-akraba-komşu ve iş ilişkileri, ev ekonomisi gibi temel konular anlatılıyor. Amerika’da master yaptığım yıllarda sık sık bu okulları ziyaret etme ve derslerine katılma fırsatı bulmuştum.

Kocaya internette aşk tuzağı

Sürekli chat yapan eşine tuzak kuran Gülsüm A. kendisini başka bir kadın olarak tanıtıp yazışmaya başladı. Bir süre sonra buluşmaya giden Ömer A., karşısında eşini görünce şoke oldu. Evde tartıştığı eşini bıçakla yaralayan kıskanç kadın, üzerine de sıcak su dökerek haşladı.

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde oturan 3 çocuk annesi 36 yaşındaki Gülsüm A., bir fabrikada elektrik teknisyeni olarak çalışan 42 yaşındaki eşi Ömer A.’nın, sürekli internetteki sohbet sitelerine girmesi üzerine kendisini aldattığından şüphelendi. Eşinin girdiği sitelerini belirleyip üye olan Gülsüm A., kendisini eşine başka bir kadınmış gibi tanıttı. 1 ay boyunca eşiyle arkadaşlık sitelerinde konuşan ve e- posta gönderen Gülsüm A., Ömer A.’nın telefonla konuşma talebini gırtlak kanseri olduğu ve konuşamadığını söyleyerek reddetti.

Soru-Sorun (Temizlik- Taharet- Abdest- Namaz) Ikinci kez ?

Site yetkililerine ve Siteyi takip eden herkese hayirli gunler diliyorum. Ben bu siteyi insanlarin yararlanmasi icin hazirlanmis oldugunu dusunuyorum. Kendi hayatlarinda soramadiklari,ogrenemedikleri, belki binlerce insan icin onemsiz, ama O insan icin onemli olan sorularin sorulabilecegi, ogrenilebilecegi bir yer olarak dusunuyorum. Umarim yanilmiyorumdur. Asagida tekrar soracagim soruyu tam 11 gun once yazmistim. Siteyi takip edenlerin ilgilenmemesini, yorum yapmamasini, hatta cok absurd bulabileceklerini kabul edebiliyorum. Ama siteyle ilgili kisilerin sessiz kalmalarini, bu kadar ilgisiz davranmalarini anlamiyorum. Cok mu sacma ?, cok mu onemsiz ?, Sizin icin bu siteyi takip ettigi belli olan bir kisinin sizden yardim istemesine bu sekilde sirt donmus olmanizi anlamiyorum. Ve yazdigim benim icin onemli bu problemlerin ozellikle yurtdisinda yasayan bircok erkek icin gecerli olduguna inaniyorum. Eger yine sessiz kalacaksaniz, diyecek birseyim yok. Bir daha soru sormayacagimdan emin olabilirsiniz. Saygilar..

Yemek Tarifleri

Lezzet Vadisi sitemizi favorilerine ekle

Son yorumlarGoogle
 

. . . . . . . . . . . . . . Iste Zehirli Ok'lar . . . . . . . . . . . . .
Alkol · Flört · Porno · Seks · Zina · Göz Zinası · Şehvet · Aşk · Chat · Dans · İftira · Nefis · Medya · Televizyon · Şeytan · Büyü ve Sihir · Cincilik · Fal · Kehanet · AIDS

. . . . . . . . . . . . . . Panzehirler . . . . . . . . . . . . .
Amel · Dua · Namaz · Oruç · Zekat · Evlilik · Eğitim · Hayat · Aile · Gençlik · Kadin · Tesettür · Sevgi · Maneviyat · Ahlak · Bela ve Musibet · Edep · Haya · iffet · Sabır · Tevbe · Şefeaat· Nasihat · RIZIK · Sağlık

Perde arkası · Güvenlik · Haber · Hikaye · Kitap Tavsiyesi · Soru-Cevap · Şiir · Asrı Saadet · Osmanlı

Anket

Chat, forum ya da messenger den tanıştıkların ile sohbetin boyutu ne kadar?:

Fetvalar::1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13